Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать. В нашому навчальному  закладі приділяється належна увага виховній роботі з учнями, яка побудована відповідно до шести ключових ліній, які запропоновані  річним  планом виховної роботи ліцею.

Протягом останніх років неодноразово розглядалися питання виховної роботи на засіданнях педагогічної ради та інструктивно-методичних нарадах, серед них: «Підсумки виховної роботи за семестр (навчальний рік)», «Організація і стан роботи з профілактики пияцтва, алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління», «Стан забезпечення житлово-побутових умов, проведення виховної роботи в гуртожитку ліцею»,  «Діяльність учнівського самоврядування  щодо збереження здоров'я учнів та пропаганди здорового способу життя»  тощо.

На основі річного плану складаються місячні робочі плани виховної роботи класних керівників, бібліотекаря, а вихователя – на місяць та на кожний день.

З метою реалізації творчих здібностей в ліцеї працюють 12 предметних  гуртків  та 2 гуртка художньої самодіяльності, 3 гуртки технічної творчості, 3 спортивні секції та два клуби "Сапфір" та "Клуб вихідного дня" в яких залучено  40% учнівського контингенту.
В закладі значна увага приділяється правовому та превентивному вихованню, що забезпечується на законодавчому рівні.
З цією метою проводяться виховні години, анкетування,  лекційна робота з запрошенням лікарів, працівників кримінальної міліції, служби в справах дітей Шевченківської РДА .
Щовересня проводяться збори учнівських колективів груп,  на яких в протоколі кожен учень особисто ставить підпис про те, що він ознайомлений з наказами МОН  про заборону тютюнопаління, використання мобільних телефонів та основними статтями Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Щоденно ведеться облік дітей, які не відвідують навчальних занять, з’ясовуються причини відсутності та приймаються відповідні міри.


Видаються накази щодо профілактики правопорушень, боротьби зі шкідливими звичками.

З метою розвитку морального і естетичного виховання, розширення дитячого кругозору проведені зустрічі з поетами рідного краю, учасниками літературного гуртка «Берегиня», частими гостями є представники духовенства, релігійних організацій.


В ліцеїі створено  соціальний паспорт.Більшості з них за заявами щомісячно надається матеріальна допомога із стипендіального фонду.

Створена структура самоврядування. Керівним органом є Учнівська Рада, до якої входять на чолі з презедентом 5 міністрів : Міністрр освіти, міністр культури та організації дозвілля. міністр інформації, міністр праці та правопорядку і міністр спорту.

Заступник директора з навчально-виховної роботи здійснює постійний контроль за станом виховної роботи, згідно затвердженого графіка, систематично надає методичну допомогу педпрацівникам.

Бібліотечний фонд складає 4350 книг, в тому числі художня література – 2100 книг, підручники  із загальноосвітніх предметів – 780, із загально-професійної підготовки – 380, професійно-теоретичної підготовки -  770, решта словники, довідкова література. Упорядкована підписка періодичних видань. Послугами бібліотеки користуються 49 працівників ліцею, та 290 учнів. Забезпеченість підручниками становить 80%.

Картотека на підручники, тематична картотека, сумарні та інвентарні книги ведуться систематично. Бібліотека працює згідно графіка та плану роботи.

В ліцеї є один гуртожиток на 280 місць. В даний час проживає 196 учнів. Учні зараховуються у гуртожиток за заявою, гуртожиток надається безкоштовно. Особи, які не мають відношення до ліцея непроживають. У гуртожитку обладнано дві кімнати гігієни , душ з шістьма кабінами, туалетами, умивальниками.

          ------------------------------------------------------------------------------