Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать.

Про проведення Круглого столу
«…Журналістика повинна бездоганно і об’єктивно висвітлювати реальні події, а коли це роблять юні журналісти – це накладає ще більшу відповідальність...»
                                Видатний колумбійський письменник, лауреат Нобелівської премії 1982 року Габріель Гарсіа Маркес писав : " Істина полягає в тому, що література - це наука, якою необхідно оволодіти, що десять тисяч років літературного розвитку стоять за кожним оповіданням, яке пишеться нині; і щоб пізнати цю літературу -  потрібні скромність і повчальність" . І трохи далі: "Зрештою, літературі навчаєшся не в університеті, а тільки читаючи й перечитуючи письменників" .
   І якщо цей вислів актуальний для літератури, якій слід навчатися, то подвійно він справедливий щодо журналістики, де елемент ремісництва традиційно великий. Читання журналістської класики повинно стати звичайним професійним обов'язком будь-якого працівника мас-медіа. Журналістика - це професія, яка працює в парадигмі: "Розуміти чужі й створювати свої тексти" - і саме в цій послідовності, оскільки без розуміння чужих і навчання розумінню чужих не існує шляху до створення своїх текстів.
В наш бурхливий інноваційний час журналістика повинна бездоганно і об’єктивно висвітлювати реальні події, а коли це роблять юні журналісти – це накладає ще більшу відповідальність,
Адже кожен журналіст береться за перо в потребі творчості, у пошуку самовираження. Щодня підписуючи своїм ім'ям журналістські твори, він має на меті описати соціальне довкілля, повідомити читачам про найважливіші актуальні новини, розповісти про долі своїх героїв, їхні думки й почування, а, можливо, оприлюднити правду й про себе. А це вже така в
исока мета, задля якої варто жити й працювати, хоч би цей конкретний журналіст і не домігся прийняття за своїми публікаціями урядових ухвал.
І коли шість років тому в нашому Державному навчальному закладі Запорізькому професійному промисловому ліцеї викладачем Богуславською Т.П. була створена ліцейна газета « Погляд» ми і гадки не мали, що вона знайде свого читача.
На сторінках газети юні журналісти висвічують події , які відбуваються в житті ліцею.
Улюбленими є рубрики: « Майстер – перед іменем твоїм», « Авторська поезія», « Робітник – звучить гордо» та інші. А коли юні журналісти газети стали співпрацювати з молодіжною організацією « Акцент» у межах  міських конкурсів, семінарів – практикумів  для молодих журналістів, в цьому появився ще більший сенс, бо є « Прес – центр « Акцент», який допомагає, надихає і дає розкрити свої скромні журналістські проби пера. Так учень ліцею Довженко Андрій  неодноразово приймав участь в Запорізькому обласному конкурсі серед молодих журналістів « Нащадки Переможців» присвячений Дню Перемоги, в  номінації « Кумири сучасної молоді», зайняв перше місце. Дев'ятнадцяти річний юнак в мирний час мріє бути схожим на майже свого ровесника старшого лейтенанта А.І.Стовби  воїна  - афганця, який ціною свого молодого життя захистив від смерті цілий взвод .  Відвертість  юного журналіста досягає апогею почуттів:  «Хай кажуть, що війна в Афганістані була чужою, непотрібною, але для мене подвиг мого ровесника – дуже дорогий. Я б хотів бути на нього схожим…» Хіба це  не самоутвердження, не бездоганна об’єктивність  молодого  автора?
Так! І в цьому  є досягнення мети розповіді про кумира – героя, на якого так хоче бути схожий Андрій. Слід і надалі   розповідати про подвиги дідусів, які творили історію країни, захищали її від ворогів, будували мирне життя.

 Тому девіз нашої газети « Погляд» - «Відвертість у своїх словах,
                                                                   незалеж
ність у думках,
                                                                                      впевненість у діях».
Газета " Погляд " - наша рідна мова.
Тебе ми збудували від душі,
Щоб про ліцей лунало щире слово
 у місті, і в районі , і в селі.
Береш газету - серце замирає,
Бо як у дзеркалі училищне життя.
І знову номер новий ми верстаємо,
Де світ дизайну, оригінальність видання.
Вчимося самі журналістській справі,
А час минає в швидкісній ході.
і дзвоник в цьому теж допомагає,
Щоб " Погляд" був завжди на висоті.
Щоб розповів про славні перемоги,
І в спорті , і в навчанні  знов і знов,
Про ті новини, що кружляють в часі,
Про вчителя, про майстра  про любов...


                                   Куратор газети « Погляд» ДНЗ   «ЗППЛ»  Богуславська Т.П.