Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать.

Роздуми про рідний край керівника історичного гуртка національно-патріотичного виховання «Одіссея» Линник Д.І

ЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ

     З традиціями в серці
                                       " з козацьким духом по життю"


23 березня 2017 року учні групи № 5 (І курс «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах») державного навчального закладу «Запорізький професійний промисловий ліцей», в рамках всеукраїнської акції «Моральній вчинок», здійснили тур, кінцевою зупинкою якого був історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» – о. Хортиця. Всього в «акції» прийняли участь 19 чоловік з керівниками групи (Майстер виробничого навчання – Базалійський Михайло Тарасович; керівник історичного гуртка національно-патріотичного виховання «Одіссея» – Линник Дар’я Ігорівна). Головним завданням в цей день, стала допомога, з великим завзяттям, ліцеїстів у прибиранні території Січі. Це стало першим весіннім генеральним прибиранням комплексу в новому 2017 році.
Незадовго до початку акції, з ініціативи майстра виробничого навчання Базалійського М.Т., навчальний заклад звернувся до завідувача відділу музейних комунікацій Національного заповідника «Хортиця» Митрофанової Тетяни Григорівни, та запропонував допомогу. Керівництво комплексу з задоволенням підтримало ідею молодих волонтерів. Враховуючи те, що група складалась з хлопців та вважалась «важкою артилерією», тому було поставлено ряд складних та відповідальних завдань. Вони полягали у прибиранні великої території комплексу після зимування.
Острів Хортиця – це найбільший острів з усіх існуючих на Дніпрі. Його довжина близько 13 кілометрів, ширина, в середньому, 2,5 км. Причому це дивовижно мальовнича місцевість: покритий лісами і обнесений високими скелями острів, з обох сторін омивається Дніпром. В 1993 році Хортиця отримала статус Національного заповідника. Цей туристичний об’єкт унікальний не тільки з культурної чи історичної сторони, а ще відрізняється оригінальною технологією будівництва, із застосуванням натуральних, екологічно чистих матеріалів. Хортиця – є гордістю та найголовнішою пам’яткою як Запорізької області так і України.

  


Сьогодні Хортиця – острів козацької слави. Тут у найдрібніших деталях відтворено побут українських вояків, передано атмосферу їхнього життя. Унікальний Музей історії запорозького козацтва – це ціла скарбниця пам’яті доби козацтва. Крім нього, на острові Хортиця створили Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ». Це такий собі узагальнений образ козацької столиці, в якому представлено головні будівлі, притаманні Запорозьким Січам. Комплекс розділяється на дві різновеликі частини – більший «Внутрішній Кіш» та менший «Зовнішній». В комплексі функціонують як об’єкти експозиційного призначення, в яких шляхом наукової реконструкції відтворені інтер’єри козацьких жител (курінь та будинок кошового отамана), офіційних та освітніх установ (військова канцелярія та січова школа), які мали місце бути на Запорозьких Січах. Центральний об’єкт комплексу – трибанна церква Покрови Пресвятої Богородиці.
Споруди «Зовнішнього Кошу» носять рекреаційний (корчма) та інтерактивний характер (діючі кузня і гончарне виробництво). За зразки фортифікаційних споруд козацького часу правлять три вежі (в’їзна, вежа до Дніпра, вежа-дзвіниця), рови та земляний вал, укріплений частоколом.
Формування фондового зібрання «Запорозької Січі» триває і сьогодні.
Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» користується широкою популярністю серед туристів різних країн. Крім того, в ході інтернет-голосування, в якому брало участь більше сімдесяти семи тисяч людей, національний заповідник «Хортиця» був визнаний одним з семи чудес України.


Щодо учнів державного навчального закладу «Запорізький ППЛ», то головним завданням для них, в цей день, стала допомога, з великим завзяттям, у прибиранні території Січі. Особистою працею, завдяки зусиллям хлопців, було покращено стан пагорбів за експозиційними приміщеннями, прибрано квітники між куренями, підготовлено матеріали для плетіння нових тинів, винесено нереальну кількість природного сміття, яке зібралось протягом останніх місяців.
Загальна територія історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» сягає 3-х гектарів, тому, ліцеїсти-волонтери розуміли, що на них покладена важлива місія покращити зовнішній вигляд історичної пам’ятки, тим самим передати «message» всім небайдужим: «Любіть та цінуйте свій край!».
Роблячи тяжку, але добру справу, юнаки і самі не помітили, як насичувались козацьким духом, який вирував Січчю. Змогли «доторкнутись» до історії та представити себе одним цілим з козацькою добою. До того ж, більшість ліцеїстів, прибираючи, відкрили в собі козацькі риси, а саме: безмежного патріотизму, добродушності, безкорисності.
Ось так, виконуючи «Моральний вчинок», несподівано для всіх, молодь зачерпнула для себе нових якостей, умінь та навичок. Сподіваємось, що ці знання і почуття залишаться на все життя у майбутніх зварників.
Подякою для «волонтерів-прибиральників», стала найцікавіша екскурсія з науковим співробітником комплексу Штатським Максимом Олександровичем.
Нагадаємо, що сьогодні історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» – одне з найпопулярніших місць на Хортиці серед відвідувачів.
 

Вдало вписавшись в мальовничий ландшафт прибережної смуги острова Хортиця, це козацьке місто залишає незабутні враження завдяки унікальній атмосфері та історичному духу козацтва.
Тепер одне з мальовничих місць Хортиці стало чистішим, і з радістю чекає гостей, звичайно ж, розраховуючи на сумлінне ставлення до навколишнього середовища.
Бережіть природу та історичні пам’ятки!!!

                                 Майстер виробничого навчання – Базалійський Михайло Тарасович;
                                 Керівник історичного гуртка національно-патріотичного виховання «Одіссея» – Линник Дар’я Ігорівна