Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать.

15 грудня 2015 р. був проведений відкритий урок виробничого навчання
15 грудня 2015 р. був проведений відкритий урок виробничого навчання в групі № 16 по професії “Машиніст крана (кранівник)” на навчальному полігоні, який знаходиться на території ПАТ “Запорізький абразивний комбінат” майстром виробничого навчання Фоменко Іриною Сергіївною на тему: “Безпечне керування механізмами крана при переміщенні вантажу”. 
Метою уроку було узагальнення знань й вмінь по підготовці крана до роботи та формування первинних навичок керування контролерами механізмів пересування моста й возика крана та механізму підйому з вантажем.
На уроці були присутні в.о. директора ДНЗ “ЗППЛ” Линник Світлана Валентинівна, старший майстер Пєтухова Ольга Василівна, майстри виробничого навчання.
Урок був проведений на високому методичному рівні. Майстер виробничого грамотно та чітко визначила мету й завдання уроку.

        

Діяльність її була направлена на розвиток мислення учнів. Для професійних вмінь та навичок й творчої активності учнів на уроці були використані інтерактивні форми й методи навчання. Майстром були розроблені кейс-вправи по створенню проблемних ситуацій, які можуть виникнути під час роботи на крані.
На закріплення вивченого на уроці матеріалу учням були запропоновані тестові завдання.
  Цей урок – узагальнення та формування нового матеріалу. Був побудований по принципах особистісно-орієнтованого навчання.
Всі етапи уроку продумані й взаємозв’язані: інструктаж, актуалізація раніше отриманих знань по прийому зміни машиністом крана, самостійна робота учнів по підготовці крана до роботи з відповідним записом в вахтовий журнал, відпрацювання прийомів переміщення вантажу (відро з водою) та встановленню його на визначене місце, робота з інструкційними картками.

Емоційний контакт майстра виробничого навчання з учнями дозволив створити умови, за яких учні показали високий рівень знань з теоретичної підготовки і вміло застосували їх при виконанні прийомів керування краном.
Високі практичні вміння учнів були досягненні завдяки системності проведення Іриною Сергіївною уроків виробничого навчання на полігоні.
На уроці були ефективно використані практичні прийоми навчання професії ,які направлені на підготовку висококваліфікованого й конкурентноспроможного спеціаліста, що дозволило майстру виробничого навчання досягти поставленої на уроці мети.