Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать.

29.10.2011 в ліцеї були проведені заходи щодо відзначення 320-ти річчя з Дня народження П.І.Калнишевського
29.10.2011 в ліцеї були проведені заходи щодо відзначення 320-ти річчя з Дня народження П.І.Калнишевського
Була проведення лекція «Історичні постаті: П.І.Калнишевський»
Учні ознайомилися з біографією і життям останнього кошового отамана Запорізької Січі П.Калнишевського .П. Калнишевський походив з української козацької родини. За роки життя на Запорозькій Січі здобув великий авторитет у Війська Запорозького Низового. Впродовж 1752—1761 рр. обіймав уряд похідного полковника, одночасно з 1754 р. був військовим осавулом, потім суддею Війська Запорозького Низового. В 1762 р. обраний кошовим, але того ж року після зустрічі в Москві з імператрицею Катериною II усунутий з посади. У січні 1765 р. всупереч царській волі старшина знову обрала його кошовим.


За мужність у російсько-турецькій війні 1768—1774 pp. Військо Запорозьке дістало подяку від імператриці, кошовий отаман був нагороджений найвищим орденом Російської імперії — орденом Андрія Первозваного, з присвоєнням військового чину генерал-лейтенанта.

За наказом Катерини ІІ генерал Текелль з військом в ніч на 5-те липня 1775р. несподівано напав на Січ та зруйнував її. Справжніми ж причинами ліквідації Січі було те, що ця «республіка» козаків суперечила основам Російської імперії з абсолютною владою монарха. Січ була вольницею , центром соціальних рухів та повстань.

Кошовий отаман П.Калнишевський був відправлений на заслання.25 літ пробув у Соловецькому монастирі старий кошовий отаман, де й помер у 1803р. на 113 році життя.


Також в рамках проведеного заходу була випущена стіннівка «Запорізька Січ останнього кошового отамана Калнишевського» та оформлена книжкова виставка на тему «Видатний кошовий Калнишевський»
Ці заходи запам’яталися учням тим що розповіли про долю останнього кошового отамана Запорізької Січі П. Калнишевського і наступну долю запорожців, а також розкрили характерні риси українського народу на прикладі постаті Калнишевського та виховували почуття патріотизму та гордості за історичне минуле нашого народу.