Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать.

Хай щастить вам, хлопці, у всіх життєвих починаннях!
      
  Хай щастить вам, хлопці, у всіх життєвих починаннях!

 Наступив день  державної кваліфікаційної  атестації в   групі  № 14.
Тепер це  випускники ДНЗ  «Запорізького професійного  промислового ліцею» – молоде, цілеспрямоване, талановите  майбутнє  української промисловості.
     В анкеті, яку заповнюють хлопці у перші дні навчання, майже всі на запитання «Чому обрали цю професію?»  відповідають : «Це професія, яка дає змогу гарно заробляти, бути матеріа
льно незалежним.»  І  всі підкреслюють, що дуже подобається  ця професія. Майже у кожного другого учня батько або друзі – зварники. 
       Дійсно, професія зварника необхідна у кожній галузі, бо без зварювання неможливе виробництво автомобілів, літаків, кораблів, мостів, котлів, турбін, реакторів, трубопроводів та інших,  як простих , так і складних конструкцій. Зварювання дозволило створювати принципово нові конструкції машин, внести корінні зміни в конструкцію і технологію виробництва. За допомогою зварювання одержують нероз’ємні  з’єднання майже всіх металів і сплавів різної товщини -  від сотих часток міліметра до декількох метрів. Швидкими темпами освоюються нові види зварювання: електронно-променеве, світлове, дифузійне, ультразвукове, електромагнітне, лазерне та інші. Розвиток зварювального в
иробництва, впровадження прогресивних способів зварювання підвищують  вимоги щодо рівня підготовки зварників.
     Майбутні електрогазозварники  ДНЗ «ЗППЛ»  проходять виробниче навчання та виробничу практику на різних підприємствах міста Запоріжжя та області. Дуже приємно спостерігати якими стають учні вже після першої виробничої практики – впевненими у правильності обраної професії, зацікавленими в набутті високих досягнень в оволодінні професією і , звісно, у отриманні підвищеного розряду по закінченню ліцею.
     Мені було приємно працювати і спілкуватись з цими хлопцями. Вони дуже позитивні як група, як колектив : виховані, доброзичливі, працьовиті, відповідальні. Викладачі добре ставились до групи № 14 і, я,  перевіряючи виробниче навчання і практику на підприємствах,  з гордістю і вдячністю слухала позитивні відгуки їх наставників на виробництві.
с                        Майстер гр..№14   Хабер В.Н.