Гімн промислового ліцею

Слова викладача ліцею
Богуславської Т.П.

Б'ють серця молоді і бурхливі,
Як весняний потужний струмок.
Слався завжди ліцей промисловий
Ти наш дім, наш трамплін до зірок.

З нами майстер надійна опора,
Вчитель нам пояснить від азів.
Слався, слався ліцей промисловий.
База в нас Запоріжабразив.

Вже крокуємо в життя ми сміливо,
Познаємо науку і світ.
Слався завжди, ліцей промисловий,
Ми з тобою у згоді навік.

Мчать за обрій роки,
Вчитель новий буде інших наукам навчать.
Слався, слався, ліцей промисловий.
Будем завжди тебе пам'ятать.

12 грудня 2011 року в ЗППЛ відбувся Круглий стіл «Расизм, ксенофобія і неонацизм в сучасному світі»
12 грудня 2011 року в ДНЗ " ЗППЛ"

  відбувся

 Круглий стіл

на тему:

 «Расизм, ксенофобія і неонацизм в сучасному світі»серед учнів груп № 5 та № 8 під керівництвом викладача історії Щуки Л.М.Метою обговорення  було визначення поняття ксенофобія, з’ясування фізичної соціальної,психологічної основи цього явища, яким чином ця проблема зв’язана з Україною; виховання в учнях моральних якостей, вольових рис протилежності цьому явищу, розвиток бажання боротися з подібним.

Під час засідання визначили природу ксенофобії, її зв'язок з психологічним маніпулюванням ; з’ясували чи наявне це явище в Україні; сформували принципи подолання ксенофобії.
У вступному слові вчитель зосередив увагу на явищах які гальмують розвиток суспільства, відкидають нас на багато століть назад. До часів, к
оли люди були поділені на класи між якими йшли постійні ворожнечі, але щоб повністю зрозуміти поняття ксенофобія інформаційний центр підготував інформацію про походження терміну ксенофобія, причини його виникнення і форми.

Було переглянуто відеоролик «Відношення українців до людей інших рас, національностей, віросповідань».
Під час засідання круглого столу відбулася активна дискусія між двома групами учасників  : інформаційним центром і опонентами , погляди яких щодо теми засідання відрізнялися. Під час засідання учні склали асоціативний ряд : на кожну літеру слова толерантність назвали рису характеру притаманну толерантній людині.Інформаційний центр зацитував уривок з заяви «Української інтелігенції порти ксенофобії за європейську Україну».  Опоненти доповіли,що Південь України суттєво відрізняється від інших регіонів за національним складом населення. Тут проживають представники 133 національностей , причому особи не корінної національності складають понад 45 % населення, тоді як загалом по Україні цей показник дорівнює 26,4 % .
В ході обговорення були розроблені рекомендації співжиття різних народів у багатонаціональній демократичній державі, необхідні для того, щоб  наша держава розвивалась і квітла:

•    дотримуватися рівних прав і визнавати цінність культури всіх народів що мешкають в Україні.
•    Намагатися дізнаватися про культуру своїх сусідів.
•    Співпрацювати, допомагати в інтересах розвитку країни.
•    Обмінюватися поглядами , досвідом, ідеями з представниками інших народів.
•    Досягати домовленостей , приймаючі спільні рішення.


Досвід європейських країн показує нам, що позитивним моментом є факт, коли вся громадськість, різні люди беруть участь, висловлюються, вони формують якусь думку, тоді ж проблема перестає заганятися в середину, вона розкривається різними аспектами, і люди приймають рішення в залежності від того, наскільки нормальні слова вони почують.